Celta Vigo - Almeria, wynik spotkania: 1-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo i Almeria w ramach 27. kolejki La Ligi okazał się niezwykle zaciętym widowiskiem. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, emocje sięgnęły zenitu w drugiej połowie, kiedy to ostatecznie padł decydujący gol zapewniający zwycięstwo Celta Vigo 1-0 nad Almerią. Spotkanie odbyło się na stadionie Abanca-Balaídos, a wydarzyło się to dokładnie 3 dni temu o godzinie 20:00.

Mecz pomiędzy drużynami: Celta Vigo vs. Almeria

La Liga - Kolejka 27

Spotkanie pomiędzy Celtą Vigo a Almerią odbyło się na stadionie Abanca-Balaídos o godzinie 20:00. Sędzią głównym tego starcia był Jose Maria Sanchez Martinez z Hiszpanii. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a kibice obu drużyn wypełnili trybuny stadionu, tworząc niesamowitą atmosferę.

Sprawozdanie z meczu:

Początek spotkania obfitował w intensywną walkę o kontrolę nad boiskiem. Zarówno Celta Vigo, jak i Almeria starały się narzucić swój styl gry, ale żadna z drużyn nie potrafiła przekuć swoich szans na bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, ale emocje dopiero się rozkręcały.

W 65. minucie doszło do dramatycznej sytuacji, gdy Bruno Langa z Almerii otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w dziesiątkę na boisku. Celta Vigo zaczęła wywierać większą presję na przeciwniku, wykorzystując liczebną przewagę.

Przełomowy moment nastąpił w 73. minucie, kiedy to Óscar Mingueza zdobył bramkę dla Celtы Vigo, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Asystę przy tej bramce zanotował Manu Sánchez, który świetnie odegrał piłkę do strzelca. Kibice oszaleli z radości widząc swoją drużynę na prowadzeniu.

W końcówce spotkania emocje sięgnęły zenitu, zwłaszcza po czerwonej kartce dla Aleksandra Radovanovicia z Almerii w 90. minucie. Pomimo starań gości, nie zdołali oni odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść Celtы Vigo.

Żółte kartki rozdzielone były między obie drużyny, jednak to Gospodarze otrzymali ich więcej. Manuel Sánchez z Celtы Vigo został ukarany w 71. minucie, a po stronie Gości kartki żółte zobaczyli Dion Lopy w 78. minucie oraz Aleksandar Radovanović w końcówce spotkania.

Po emocjonującym meczu Celta Vigo cieszy się z trzech punktów, a ich następne starcia zapowiadają się równie interesująco, grając kolejno z Realem Madryt, Sevillą i Rayo Vallecano. Almeria natomiast będzie musiała się podźwignąć po porażce i zmierzy się z Sevillą, Las Palmas oraz Osasuną w najbliższych meczach.