Almeria - Osasuna, wynik meczu 0-3

W środę, 30 marca 2024 roku, na Power Horse Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Almeria i Osasuna. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem drużyny Osasuny, która pewnie pokonała rywali 3-0. Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie 2-0, utrzymując kontrolę nad grą do ostatniego gwizdka sędziego.

Mecz pomiędzy Almerią a Osasuną zakończony wynikiem 0-3

Spotkanie pomiędzy Almerią a Osasuną odbyło się na Power Horse Stadium w ramach 30. kolejki La Ligi. Sędzią głównym był Pablo González Fuertes z Hiszpanii.

Od samego początku emocje sięgnęły zenitu. Już w 2. minucie Jesús Areso z Osasuny perfekcyjnie dograł do José Arnaiza, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Almeria ruszyła do ataku w poszukiwaniu wyrównania, ale to goście podwyższyli prowadzenie w 9. minucie za sprawą Antonio Budimira, asystującego Moncayoli. Przez resztę pierwszej połowy obie drużyny starały się kontrolować grę, jednak skuteczność była po stronie Osasuny, która prowadziła 2-0 na przerwę.

W drugiej połowie Almeria próbowała odrabiać straty, ale to Osasuna udowodniła swoją dominację. W 61. minucie Iker Muñoz strzelił trzeciego gola dla gości, ustalając wynik na 0-3. Almeria nie była w stanie odpowiedzieć skuteczną grą, a Osasuna kontrolowała tempo spotkania do końcowego gwizdka.

Podczas meczu zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki. Zespół Almerii skupił na sobie uwagę sędziego w 51. minucie (Lucas Robertone, Léo Baptistão), a kolejną kartkę zobaczył Marcos Pena w 79. minucie. Z kolei w zespole Osasuny żółte kartki otrzymali José Manuel Arnáiz w 37. minucie oraz Jesús Areso w 44. minucie.

Mimo starań obu drużyn nie doszło do żadnych czerwonych kartek, ale emocje na boisku były niezwykle intensywne. Po takim meczu Almerii czekają starcia z Realem Sociedad, Villarrealem i Getafe, natomiast Osasuna zmierzy się z Valencią, Rayo Vallecano i Granadą CF.