Las Palmas - Almeria, wynik meczu - 0-1

W meczu 29. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Las Palmas podejmowała u siebie Almerię w Estadio de Gran Canaria. Spotkanie, które odbyło się dokładnie wczoraj o godzinie 15:15, zakończyło się zwycięstwem gości 1-0. Wynik na przerwę był identyczny, a jedynego gola dla Almerii zdobył XYZ w pierwszej połowie. Las Palmas nie zdołało odrobić strat i ostatecznie musiało uznać wyższość rywali.

Relacja z meczu Las Palmas - Almeria

Las Palmas podejmowało drużynę Almerii na Estadio de Gran Canaria w ramach 29. kolejki La Ligi. Mecz rozpoczął się o godzinie 15:15, a sędzią głównym był Victor Garcia Verdura z Hiszpanii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami stwarzającymi sytuacje podbramkowe. Jednak to goście szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie Léo Baptistão trafia do siatki po asyście L. Ramazaniego, dając Almerii prowadzenie 1-0.

Pomimo starań gospodarzy, wynik do przerwy nie uległ zmianie i na tablicy świetlnej nadal widniało 0-1 dla gości.

Druga połowa to walka o wyrównanie wyniku ze strony Las Palmas. Obie drużyny starały się kontrolować grę, ale bramki nie padły. Máximo Perrone i Marvin Park z Las Palmas otrzymali żółte kartki w 26. i 80. minucie odpowiednio, podczas gdy Álex Centelles i Bruno Langa z Almerii również dostali kartki.

Mimo starań i napiętej atmosfery na boisku, żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Almerii 1-0 nad Las Palmas.

Zwycięstwo Almerii nad Las Palmas otwiera drużynie gości szansę na kolejne sukcesy, podczas gdy gospodarze będą musieli popracować nad skutecznością w nadchodzących meczach przeciwko takim rywalom jak Barcelona, Sevilla i Celta Vigo. Kolejne spotkania Almerii to starcia z Osasuną, Realem Sociedad oraz Villarrealem.