Mecz Almeria vs Alaves zakończony wynikiem 0-3 na obiekcie Power Horse Stadium

W ostatnim spotkaniu La Liga drużyna Alaves odniosła wyraźne zwycięstwo nad Almeria, pokonując rywali 3:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść Alaves, a gol strzelił Joselu w 30. minucie. Po przerwie Almeria nie zdołała odwrócić losów meczu, a dwa kolejne trafienia dla Alaves dały drużynie pewne zwycięstwo. Mecz odbył się na stadionie Power Horse Stadium w dniu 26 stycznia 2024 roku o godzinie 20:00. Kolejka 22 La Liga przyniosła zdecydowane zwycięstwo drużyny gości.

Relacja z meczu

Dnia 26 stycznia 2024 roku na stadionie Power Horse Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Almeria i Alaves. Spotkanie to było częścią La Liga, kolejki 22. Sędzią głównym był Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii. Gospodarzami tego wydarzenia była drużyna Almerii, która walczyła z gośćmi z Alaves. Kibice zgromadzeni na trybunach mieli okazję obejrzeć emocjonujące widowisko, które zakończyło się wynikiem 0-3.

Po pierwszej połowie spotkania wynik brzmiał 0-1 na korzyść drużyny gości. Bramkę strzelił Carlos Vicente, asystując Samu Omorodion. Druga połowa przyniosła kolejne emocje, gdy Luis Rioja podwyższył wynik na 0-2. Ostateczny cios zadał ponownie Samu Omorodion, zdobywając swoją drugą bramkę meczu i ustalając wynik na 0-3, z asystą C. Benavídeza.

Nie obyło się także bez kartek. Zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki. Edgar González z Almerii zobaczył żółtą kartkę w 45. minucie, natomiast Andoni Gorosabel oraz Ander Guevara z Alaves zostali ukarani w 3. i 79. minucie.

Wśród zapowiedzi kolejnych meczów, Almeria zmierzy się z zespołami Valencii, Athletic Club oraz Granady CF, natomiast Alaves stanie do konfrontacji z Barceloną i Villarrealem.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a emocje sięgały zenitu, gdy piłkarze dawali z siebie wszystko na boisku. Dzięki skuteczności drużyny Alaves, goście zakończyli to spotkanie z zasłużonym triumfem.