Almeria - Las Palmas, wynik spotkania: 1-2

W sobotę, 28 października 2023 roku, na zapierający dech w piersiach Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos, rozegrano pełne emocji spotkanie jedenastej kolejki La Liga pomiędzy drużynami Almeria i Las Palmas. Prowadzone przez doświadczonego sędziego, Francisco Hernandez Maeso z Hiszpanii, widowisko zakończyło się zwycięstwem Las Palmas 2-1, mimo że na półmetku spotkania wynik wyglądał nieco mniej korzystnie dla triumfatorów, z przewagą Almerii 1-0.

Miejsce rozgrywki: Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos
Sędzia: Francisco Hernandez Maeso, Spain.

Relacja z meczu

W sobotę, na Estadio de los Juegos Mediterráneos, rozegrał się elektryzujący mecz pomiędzy Almerią a Las Palmas. Mecz, który rozpoczął się o godzinie 12:00, był pełen napięcia od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego Francisco Hernandeza Maeso.

Pierwsza połowa była zdominowana przez Las Palmas. M. El Haddadi, wspomagany asystą Marvina Parka, w 23. minucie otworzył wynik meczu. Almeria, mimo kilku żółtych kartek, nie była w stanie odpowiedzieć na tę stratę przed przerwą.

Druga połowa przyniosła ze sobą odrodzenie Almerii. W 73. minucie L. Ramazani, dzięki asyście L. Robertone, wyrównał wynik. Mimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć kolejnego gola aż do 90. minuty meczu.

W ostatnich chwilach meczu, niespodziewanie S. Kaba zdobył drugiego gola dla Las Palmas, przesądzając o wyniku spotkania. Brak asysty do tego gola pokazuje, jak bardzo ten strzał był wynikiem indywidualnej determinacji i umiejętności Kaby.

Ten mecz to było prawdziwe widowisko, pełne emocji i zmian w dynamice gry. Teraz Almeria musi skupić się na swoich następnych meczach z CF Talavera, Alaves i Real Sociedad, podczas gdy Las Palmas zmierzy się z Manacor, Atletico Madrid i Osasuna.